WAKACJE

ZABIERZ ZDROWIE NA WAKACJE!

Zdrowie to bezcenny skarb, a niewłaściwe przygotowanie do urlopu może być dla niego groźne. W najnowszym cyklu podcastu CO NA TO TWÓJ LEKARZ, dr Marcin Roszkowski, specjalista medycyny rodzinnej, podpowiada jak dobrze przygotować się do rodzinnego wyjazdu. Dowiedz się, co spakować do urlopowej apteczki i jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną podczas podróży.

APTECZKA – NA MIARĘ TWOICH POTRZEB

Apteczka powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb podróżujących. Osoby zdrowe powinny zabrać ze sobą leki, które mogą być przydatne w przypadku infekcji czy skaleczeń. Natomiast osoby przyjmujące leki na stałe, powinny pamiętać o zabraniu odpowiedniego zapasu. W przypadku osób chorujących na astmę i innych dolegliwości, które wymagają doraźnego leczenia, warto zapakować dodatkowe preparaty.

Z APTECZKĄ DO CELU… PODRÓŻY

Apteczka powinna być pakowana z myślą o miejscu, do którego się wybieramy i potencjalnych zagrożeniach zdrowotnych, jakie mogą tam wystąpić. Jeżeli jedziemy nad morze powinniśmy pamiętać o preparatach chroniących skórę. Jeśli wybieramy się na górskie wędrówki nie możemy zapomnieć o środkach opatrunkowych na wypadek potencjalnych urazów. W obu przypadkach w apteczce muszą się znaleźć leki na infekcje oraz na problemy z przewodem pokarmowym.

CHOROBA LOKOMOCYJNA – JAK SOBIE RADZIĆ?

Wybierając się w podróż, szczególnie z dzieckiem, warto pamiętać o możliwości wystąpienia choroby lokomocyjnej. Choroba ta objawia się nudnościami, zawrotami głowy i innymi dolegliwościami podczas jazdy. Dr Marcin Roszkowski, podkreśla, że każde dziecko może cierpieć na chorobę lokomocyjną, szczególnie na krętych drogach. Warto zatem zadbać o odpowiednie zabezpieczenie dziecka w foteliku samochodowym, który umożliwi mu obserwację zmieniającego się krajobrazu.

E-WIZYTA NA SPOKOJNĄ PODRÓŻ!

Pamiętaj, żeby skonsultować się z lekarzem w przypadku wątpliwości dotyczących zachorowań oraz urazów podczas wakacji. Jeśli masz jakiekolwiek obawy, nie wahaj się korzystać z teleporady. E-wizyta to dobry sposób na szybką konsultację. Odpowiednie przygotowanie i dbanie o zdrowie pozwoli Ci cieszyć się każdą podróżą. W kolejnych odcinkach podcastu CO NA TO TWÓJ LEKARZ powiemy jak radzić sobie z ukąszeniami i użądleniami owadów, jak chronić skórę przed groźnymi skutkami nadmiernego opalania i jak opanować zatrucie pokarmowe na wakacjach.

Comments are closed.