PIERWSZA POMOC RATUJE ŻYCIE!

Kilkudziesięciu seniorów z gminy Kobierzyce przeszło szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty prowadzone przez ratowników medycznych w świetlicach wiejskich, to efekt współpracy Kobierzyckiego Ośrodka Kultury z NZOZ Twój Lekarz.

Czytaj więcej »

KONTROLUJ PĘCHERZ!

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyczy 30% kobiet. Częstość występowania schorzenia wzrasta z wiekiem. W przypadku pań występuje głównie w wyniku spowodowanych porodem uszkodzeń mięśni dna miednicy i osłabienia

Czytaj więcej »

OPANUJ WSTYD!

Nawet co trzeci mężczyzna może być zagrożony chorobami układu moczowo-płciowego – oceniają specjaliści. Dodają, że szanse na wyleczenie zależą od tego, jak wcześnie choroba zostanie wykryta. Tutaj przeszkodą okazuje się wstyd, który sprawia, że panowie unikają mówienia o swoich problemach!

Czytaj więcej »

WALCZ Z RAKIEM PROSTATY!

Jest złośliwy i podstępny, bo przez długi czas może się rozwijać, nie dając żadnych objawów. Mowa o raku prostaty, który rocznie zabija około 5 tysięcy mężczyzn w naszym kraju. Wielu z nich przez lata lekceważy problemy z oddawaniem moczu i nie przyznaje się do zaburzeń potencji. Tymczasem obok krwiomoczu są to bardzo charakterystyczne symptomy mogące wskazywać na raka prostaty.

Czytaj więcej »

NIE MOŻESZ PRZYJŚĆ – ODWOŁAJ WIZYTĘ!

Twój Lekarz wspiera kampanię społeczną #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE. Jak wynika ze statystyk Polacy masowo nie odwołują wizyt lekarskich, a rocznie z tego powodu przepada 17 milionów terminów. W efekcie wydłużają się kolejki, a pacjenci narzekają na utrudniony dostęp do lekarzy.

Czytaj więcej »

TWÓJ LEKARZ ZAPEWNIA OPIEKĘ KOORDYNOWANĄ

Sieć NZOZ Twój Lekarz jako pierwsza we Wrocławiu i najbliższych okolicach realizuje Program Opieki Koordynowanej w POZ. Jest to narzędzie, które pozwala na kompleksowe zaopiekowanie się pacjentem i wzmocnienie profilaktyki w Podstawowej Opiece Zdrowotnej oraz szybką reakcję w przypadku wykrycia poważnej choroby.

Czytaj więcej »