ZABIERZ ZDROWIE NA WAKACJE!

Lato to czas beztroski, przygód i odkrywania nowych miejsc, ale niestety również okres, kiedy zwiększa się ryzyko różnego rodzaju urazów. Chcesz dowiedzieć się, jak radzić sobie z wakacyjnymi kontuzjami? Posłuchaj najnowszego cyklu podcastu @CO NA TO TWÓJ LEKARZ, w którym dr Adam Kuźmiński dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami w zakresie pierwszej pomocy i leczenia urazów.

Czytaj więcej »

DŁUGI WEEKEND W PLENERZE? UWAŻAJ NA KLESZCZE!

Zbliżający się długi weekend to doskonała okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego gdzie będziemy wypoczywać musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie ze sobą kontakt z kleszczami. Te niewielkie pajęczaki mogą przenosić boreliozę oraz inne groźne choroby.

Czytaj więcej »

GDY SERCE TRACI RYTM

Zapraszamy do nowego cyklu podcastów poświęconych kardiologii. Tym razem naszym gościem jest prof. dr hab. nauk med. Tomasz Roleder. Seria poświęcona jest diagnostyce i leczeniu zaburzeń rytmu serca.

Czytaj więcej »

TWÓJ LEKARZ RADZI – ŚWIĘTUJ ZDROWO!

Święta Wielkanocne to czas, który w polskiej tradycji jest ściśle związany z rodzinnym biesiadowaniem. Stoły uginające się od smakołyków stanowią wyzwanie dla osób zmagających się z problemami zdrowotnymi. Jak cieszyć się świątecznymi potrawami, nie rezygnując z dbałości o zdrowie i dobre samopoczucie?

Czytaj więcej »

BADAJ WZROK – WYPATRUJ WIOSNY!

Nowoczesna okulistyka potrafi odczytać z naszych oczu znacznie więcej niż tylko potrzebę noszenia okularów. Posłuchajcie podcastu z udziałem dr Michała Ruty, który odkrywa tajemnice diagnostyki okulistycznej i najnowszych osiągnięć w leczeniu wzroku.

Czytaj więcej »

AKTYWNIE DBAJ O ZDROWIE MÓZGU!

18 marca – Europejski Dzień Mózgu, to doskonała okazja, by podkreślić znaczenie badań nad tym niezwykłym organem, który stanowi centrum naszej świadomości, myśli i emocji. Mózg ludzki, złożony z około stu miliardów neuronów, pozostaje przedmiotem fascynacji i intensywnych badań na całym świecie.

Czytaj więcej »