ZADBAJ O SERCE

TWÓJ LEKARZ RADZI – ZADBAJ O SERCE!

Mówi się, że „serce nie sługa”, a jednak… Służy każdemu z nas wiernie i z oddaniem. Właśnie dlatego powinniśmy o nie zadbać i to nie jednorazowo. Jak przekonują lekarze warto stale troszczyć się o serce i układ krążenia. Im wcześniej zaczniemy, tym większe mamy szanse na zachowanie zdrowia i dobrej kondycji. 

Jakie badania powinniśmy wykonywać by mieć serce pod kontrolą? Co z dietą i ćwiczeniami wspierającymi układ krążenia? Na jakie objawy powinniśmy być szczególnie wyczuleni? Jak oceniamy ryzyko poważnych incydentów kardiologicznych? Odpowiedzi na te pytania w kolejnych odcinkach podcastu CO NA TO TWÓJ LEKARZ. Gościem cyklu pod hasłem ZADBAJ O SERCE jest kardiolog, dr n. med. Konrad Kaaz.

W środę 22 lutego zajmiemy się nadciśnieniem tętniczym, które stanowi problem dla 30% Polaków. To podstępna choroba, bo przez długi czas nie daje wyraźnych objawów. Do gabinetu kardiologa większość pacjentów trafia, gdy pojawiają się poważniejsze powikłania. W środę 1 marca powiemy co zrobić, by dzięki odpowiednim ćwiczeniom i diecie nie dopuścić do poważnych schorzeń serca oraz układu krwionośnego.

Comments are closed.