CHROŃ SIĘ PRZED CUKRZYCĄ2 (1)

TWÓJ LEKARZ RADZI – KONTROLUJ CUKIER!

Na całym świecie choroba ta zabija 4 miliony ludzi rocznie. Choć jest śmiertelnie groźna wydaje się nie wywoływać większego strachu, a już na pewno nie powoduje panicznych reakcji. Może jednak powinna. Mowa o cukrzycy, która jest jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych.

Według Światowej Organizacji Zdrowia zmaga się z nią ponad 450 milionów ludzi. W większości chodzi o cukrzycę typu drugiego związaną z niezdrowym trybem życia – czyli prowadzącą do nadwagi i otyłości niewłaściwą dietą i brakiem aktywności fizycznej. Zdrowie i życie stanowi tutaj najwyższą, ale jednak nie jedyną cenę. Tylko w USA koszty opieki medycznej świadczonej chorym na cukrzycę wynoszą prawie 330 miliardów dolarów rocznie.

Czy wszyscy jesteśmy zagrożeni cukrzycą? Jak możemy przeciwdziałać tej chorobie? Jakie są najnowsze metody leczenia stanów przedcukrzycowych? Odpowiedzi na te pytania w kolejnych odcinkach medycznego podcastu CO NA TO TWÓJ LEKARZ. Gościem programu w środy 8, 15 i 22 marca będzie diabetolog, dr Jacek Bogdał

Comments are closed.