WIZYTA LEKARSKA 01

KONTROLUJ PĘCHERZ!

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyczy 30% kobiet. Także co piąty mężczyzna obserwuje u siebie kłopoty z prawidłowym oddawaniem moczu, w tym z jego utrzymaniem. Częstość występowania schorzenia wzrasta z wiekiem. U panów wiąże się z przerostem prostaty. W przypadku kobiet występuje głównie w wyniku spowodowanych porodem uszkodzeń mięśni dna miednicy i osłabienia mięśni okalających cewkę moczową.

Po raz kolejny w podcaście medycznym CO NA TO TWÓJ LEKARZ? zajmujemy się przypadłością, o której wielu pacjentkom trudno jest otwarcie rozmawiać. Tymczasem pełna współpraca ze specjalistą i stosowanie się do jego zaleceń pozwala uporać się z problemem – podkreśla urolog, dr Waldemar Bonczar.

Zapraszamy na ostatnią odsłonę specjalnej serii podcastów poświęconych schorzeniom urologicznym. Od początku listopada w każdą środę prezentowaliśmy zagadnienia związane z chorobami układu moczowo płciowego, zachęcając do kontroli swojego stanu zdrowia i badań profilaktycznych. Akcję przygotowała Fundacja Promocji Zdrowia wraz z siecią przychodni NZOZ Twój Lekarz oraz firmą PlusPharma.

Comments are closed.