HPV - SZCZEPIENIA

BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIW HPV!

Rusza akcja szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego w sieci przychodni „Twój Lekarz”. Od 1 czerwca 2023 roku możesz zapisać swoje dziecko na bezpłatne szczepienia dwudawkowym preparatem GARDASIL 9. Są one dostępne dla wszystkich dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat. Nie potrzebujesz skierowania, wystarczy zarejestrować dziecko pod numerem 71 311 12 36

SZCZEPIONKA PRZECIW HPV – SKUTECZNA PROFILAKTYKA

Szczepienie przeciw HPV w wieku nastoletnim to zdaniem specjalistów najskuteczniejsza forma profilaktyki. Zapobiega nie tylko rozwojowi wirusa HPV w organizmie, ale również uniemożliwia pojawienie się komórek nowotworowych. Lekarze podkreślają, że szczepienie jest bezpieczne i dobrze tolerowane. Odporność po przyjęciu szczepionki jest długotrwała, a poziom przeciwciał utrzymuje się dłużej niż po naturalnym zakażeniu HPV.

GROŹNY WIRUS HPV

Wirus brodawczaka ludzkiego – HPV /human papilloma virus/ – może prowadzić m.in. do raka szyjki macicy. Jest on czwartym pod względem częstości występowania nowotworem złośliwym na świecie. Co roku w Polsce rak szyjki macicy wykrywany jest u prawie 3 tysięcy kobiet. Jego śmiertelność oceniana jest na poziomie 50%. Zakażenie wirusem HPV może również prowadzić do rozwoju innych nowotworów.

Zadbaj o bezpieczną przyszłość swojego dziecka i zapisz je na szczepienie!

Comments are closed.